“KENTSEL DÖNÜŞÜM” İLE BİNALARINIZI NASIL YENİLEYEBİLİRSİNİZ?

 

“KENTSEL DÖNÜŞÜM” İLE BİNALARINIZI NASIL YENİLEYEBİLİRSİNİZ?

Kentsel dönüşümden yararlanmanın ilk adımı binanız için Deprem Risk Raporu almaktır. Bina Deprem Risk Raporu’nun ilgili idareden onayı ile bina malikleri hisse bazında 2/3 oranında çoğunlukla binalarının yeniden inşasını yaptırabilir.

Binanız Kentsel Dönüşüme girdikten sonra 2/3 çoğunluk ile bina ortak karar protokolünü imza altına alınması ile bina ortak karar protokolünü imzalamak istemeyen 1/3 azınlık hisseleri sadece binadaki hak sahiplerinin katılabildiği açık arttırmada Bakanlıkça satışı (kamulaştırılması ) yapılır.

 

Kentsel Dönüşüm’ün Aşamaları Nelerdir?

Kentsel dönüşüm kanunu ile eski, ömrünü tamamlamış, depreme dayanıksız, hasarlı, yönetmeliğe aykırı binalarınız için Aksan İnşaat’ın uzman ve tecrübeli kadrosu ile kentsel dönüşüme başvuruda bulunabilirsiniz.

  • Aksan İnşaat değerlendirmesi sonucu olumlu olarak belirlenen binalar için proje çalışması yapılıp teklif dosyası hazırlanır.
  • Yönetmelik çerçevesinde onaylanabilecek, beklentilerinize uygun mimari çizimler beğeninize sunularak proje sonrasındaki memnuniyet garanti altına alınır.
  • Hazırlanan proje üzerinde mutabakat sağlandıktan sonra tüm kat malikleri ile ön protokol imzalanır.
  • Ön protokolün imzalanmasının ardından bina risk raporu temini için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca lisanslandırılmış kuruluşlarla sözleşme imzalanarak bina risk raporu için gerekli incelemelerin gerçekleştirilmesi sağlanır ve deprem risk raporu temin edilir. Bu doğrultuda gerekli yasal izinler alınarak binanızın inşaatına başlanır.
WordPress Theme built by Shufflehound. Türkiye Dünya Medya